• 8 obchodov, 73 622 produktov
#7
Letné pneumatiky
2024

Bridgestone Potenza Sport

Nová pneumatika Potenza Sport sa nám veľmi páči, pretože je športovejšia a dynamickejšia ako bežné pneumatiky tejto kategórie, ale stále je dokonale použiteľná a bezpečná na každodenné jazdenie, čo ju robí jedinečnou. Jej valivý odpor, kilometrový výkon a celkový komfort sú tiež na dobrej úrovni, až na mierne vyššiu hlučnosť.
Jiri Chomat, Test-Pneu.sk
pozrieť dostupnosť Bridgestone Potenza Sport
šírka
Profil
Veľkosť ráfiku

Porovnanie

Veľkosti

Bridgestone Potenza Sport sa vyrába vo 133 veľkostiach , od 205/45 R17 až do 285/40 R22.
Filter:
ukázať ceny

Podobné pneumatiky

Porovnanie: pneumatiky podobné Bridgestone Potenza Sport

časová os

2021

Bridgestone Potenza Sport bola uvedená na trh

2021

Bridgestone Potenza Sport bola testovaná 3x (Tyre Reviews,...) a vyhrala test Autobild 265/35 R20.

2022

Bridgestone Potenza Sport bola testovaná 4x (Autobild,...)

2023

Bridgestone Potenza Sport bola testovaná 7x (Autobild,...)

2024

Bridgestone Potenza Sport bola testovaná 3x (Autobild,...) a vyhrala test Autobild 225/55 R17.

úspechy

11/16
Najlepšie
wet-handling
Ovládateľnosť za mokra
Autobild 2024
Autobild 2024
Autozeitung 2023
Automotorsport 2023
+7
7/9
Najlepšie
wet-circle-cornering
Točenie do zákrut za mokra
Autobild 2024
Autobild 2024
Autobild 2023
Sportauto 2023
+3
6/14
Najlepšie
dry-braking
Brzdenie na suchu
Autobild 2024
Autobild 2023
Ace 2023
Autobild 2022
+2
6/16
Najlepšie
wet-braking
Brzdenie za mokra
Autobild 2024
Autobild 2024
Autozeitung 2023
Autobild 2022
+2
5/16
Najlepšie
dry-handling
Ovládateľnosť na suchu
Autozeitung 2023
Automotorsport 2023
Autobild 2023
Autoexpress 2022
+1
2/14
Najlepšie
aquaplaning-cross
Aquaplaning - priečny
Automotorsport 2023
Sportauto 2022
2/15
Najlepšie
aquaplaning-longitudinal
Aquaplaning - pozdĺžny
Autobild 2024
Autobild 2023
1/2
Najlepšie
noise-interior
Vnútorný hluk
Autobild 2021

Bridgestone Potenza Sport v testoch pneumatík

Všetky testy pneumatík, kde bola Bridgestone Potenza Sport:
Autobild
Autobild Test letných pneumatík 2024 225/55 R17
Ukážkové
Umiestnenie #1 z 10
Zabezpečenie najvyššieho miesta medzi desiatimi konkurentmi, Bridgestone Potenza Sport excelovala v teste, získavajúc konečné hodnotenie "Vzorový". Tento prémiový pneumatik sa vyznamenal svojou výnimočnou manipuláciou na mokrých povrchoch, vysokou úrovňou gripu v oboch mokrých a suchých podmienkach, presnou odozvou riadenia, krátkymi brzdovými vzdialenosťami na mokrých cestách a veľmi dobrými bezpečnostnými margínami proti aquaplaningu. Tiež ohromil svojou energeticky účinnou valivou odolnosťou a strednou cenovou úrovňou. Mierne negatívom bolo trochu zvýšené hlučenie valivosti. Pozoruhodný je výkonnosť pneumatik vo disciplínach ako aquaplaning - podľa dĺžky, valivý odpor, mokré brzdenie, zákruty v mokrom kruhu a mokré ovládanie, čo jasne dokazuje ich dominanciu v dôležitých oblastiach bezpečnosti a efektívnosti vodiča.
Názov Za mokraNa suchuValivý odporHluk
Najlepšie hodnoty v testoch1-2+2+2+
Bridgestone Potenza Sport1- 22+ 3+
Ukázať detaily testu
Autobild
Autobild Test letných pneumatík 2024 235/55 R19
Dobré
Umiestnenie #3 z 11
Bridgestone Potenza Sport dosiahol pochvaluhodné tretie miesto medzi svojimi konkurentmi a zabezpečil si konečné hodnotenie „Dobré“. Tento letný pneumatik vynikal v rôznych disciplínach, najmä v suchom brzdení, spracovaní na štrku, tažnosti v blate, mokrom brzdení, obrátení v mokrom okruhu a správaní na mokrej ceste, čo preukázalo jeho všestrannosť na rôznych povrchoch. Pochválený za svoj premium profil, ktorý poskytuje vynikajúcu jazdnú dynamiku, Potenza Sport tiež zaujal presvedčivými offroadovými schopnosťami, presným riadením a krátkymi brzdovými vzdialenosťami na mokrých aj suchých povrchoch. Avšak bolo zaznamenané, že má zvýšený valivý odpor, čo bolo malým nedostatkom vzhľadom na jeho celkovú výkonnosť.
Názov
Bridgestone Potenza Sport
Ukázať detaily testu
Autobild
Autobild Test letných pneumatík 2024 265/35 R19
Dobré
Umiestnenie #4 z 7
Zabezpečenie štvrtého miesta zo sedmi konkurentov, Bridgestone Potenza Sport získala pochvalný rating 'Dobrý'. Tento pneumatika vynikla vďaka svojim dynamickým vlastnostiam pri ovládaní a impozantnému uchopeniu na mokrom povrchu, kombinované so svojimi krátkymi brzdovými vzdialenosťami a priamou reakciou riadenia, zabezpečujúc dobrú rovnováhu. Avšak preukázala podstatný opotrebenie po len niekoľkých kolách na suchom okruhu, čo ovplyvnilo jej celkové hodnotenie. Napriek prezentovaniu silných stránok v niekoľkých oblastiach, neboli žiadne špecifické disciplíny, kde by bola hodnotená úplne najlepšie, ani neboli žiadne vlastnosti, v ktorých by skončila ako posledná. Tento zmiešaný výkon zdôrazňuje jej schopnosti v určitých podmienkach, zatiaľ čo podčiarkuje oblasti pre potenciálne zlepšenie.
Názov Za mokraNa suchuValivý odporHluk
Najlepšie hodnoty v testoch1-2+1-1-
Bridgestone Potenza Sport2222-
Ukázať detaily testu
SportAuto
SportAuto Test letných pneumatík 2023 225/40 R18
Veľmi dobré
Umiestnenie #6 z 11
Bridgestone Potenza Sport sa umiestnila na 6. mieste z 11 súťažiacich v komplexnej evaluácii a bola ocenená konečným hodnotením "Veľmi dobrý". Táto výkonnostná pneumatika excelovala v ostrých manévroch a vysokou bočnou podporou na mokrých povrchoch, spolu s bezpečným a angažovaným ovládaním pri jazde po suchých cestách. Predovšetkým preukázala vynikajúce schopnosti v disciplínach ako je suchá reakcia na riadenie, jazda v mokrom zatočení, a objektívne aj subjektívne ovládanie v mokrom, kde prekonala svojich súperov. Avšak pneumatika čelila kritike kvôli dlhším brzdovým vzdialenostiam pri nižších teplotách a mierne zadnej orientáciu pri jazde na mokrých povrchoch. Okrem toho, jej suchá brzdová schopnosť bola považovaná za slabú a mala najvyšší valivý odpor zo všetkých testovaných pneumatík, čo naznačuje oblasti, kde je možné zlepšiť.
Názov
Bridgestone Potenza Sport
Ukázať detaily testu
ACE
ACE Test letných pneumatík 2023 225/45 R18
Veľmi odporúčané
Umiestnenie #4 z 10
Názov Za mokraNa suchuValivý odporHluk
Najlepšie hodnoty v testoch7154197
Bridgestone Potenza Sport6753155
Ukázať detaily testu
Autozeitung
Autozeitung Test letných pneumatík 2023 235/35 R19
Výherca testov
Umiestnenie #2 z 9
Dokončením na 2. mieste zo 9 súťažiacich sa Bridgestone Potenza Sport vyznačil vynikajúcim výkonom a zabezpečil si titul Test Winner. Preukázal výnimočné schopnosti na mokrých cestách s bezchybnými vlastnosťami vedenia, ktoré prispeli k rýchlejším časom na kolotoči oproti jeho najbližšiemu konkurentovi, napriek zvýšenému opotrebovaniu pneumatík spôsobenému ich vysokým úrovňom priľnavosti. Tiež preukázal nadštandardný výkon v suchých podmienkach, impozantne dosahujúc najlepšie hodnotenia v brzdení, ovládaní a bezpečnosti, promptne a predvídateľne reagujúc na zmeny limítov, ale vyžadujúc aktívne korekcie. Jeho priľnavosť, dynamika a bezpečnosť na mokrých povrchoch boli výrazne zdôraznené, ukazujúc, aké veľa je v týchto oblastiach možné dosiahnuť. Avšak bolo upozornené, že pneumatika má najvyšší valivý odpor medzi účastníkmi, čo by mohlo viesť k vyššej spotrebe paliva. Pneumatika viedla v oblasti suchého ovládania, bezpečnosti, brzdenia na mokrom, mokrého ovládania a mokrej bezpečnosti, ale tiež sa podotklo, že je trochu drahšia ako jej podobne hodnotení súperi.
Názov
Bridgestone Potenza Sport
Ukázať detaily testu
Autobild
Autobild Test letných pneumatík 2023 225/40 R18
Vynikajúce
Umiestnenie #2 z 13
Zabezpečenie 2. miesta zo 13 súťažiacich, Bridgestone Potenza Sport imponovala konečným hodnotením 'Vynikajúci'. Táto nová športová pneumatika triedy vysokého výkonu preukázala svoju excelentnosť vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami na mokrých aj suchých povrchoch. Tiež sa pýšila dobrou rovnováhou, presným riadením s silnou spätnou väzbou a krátkymi brzdovými vzdialenosťami v oboch podmienkach. Zvlášť dobre si viedla v disciplínach ako Akvaplaning - podľa dĺžky, Suché brzdenie, Suché riadenie, Mokré kruhové zákruty a Mokré riadenie, čo zdôrazňuje jej všestrannosť v rôznych mokrých a suchých scénach. Avšak mala svoje nevýhody, vrátane zvýšeného valivého odporu a priemernej pohodlnosti. Napriek týmto drobným problémom potvrdila jej chvályhodné bezpečnostné zásoby počas Akvaplaningu spoľahlivosť a účinnosť výkonu.
Názov Za mokraNa suchu
Najlepšie hodnoty v testoch2+1-
Bridgestone Potenza Sport2+ 2+
Ukázať detaily testu
Gute-Fahrt
Názov
Bridgestone Potenza Sport
Ukázať detaily testu
Zdroj: reifenpresse.de
Tyre Reviews
Názov
Bridgestone Potenza Sport
Ukázať detaily testu
Automotorsport
Automotorsport Test letných pneumatík 2023 255/45 R20
Veľmi dobré
Umiestnenie #5 z 10
Zabezpečenie 5. miesta z 10 súťažiacich, pneumatika Bridgestone Potenza Sport zanechala významný dojem svojým výkonom, získala "Velmi dobrý" konečný hodnotiaci prístup. Táto pneumatika bola oslavovaná pre svoj výnimočný priľnavosť pri zatáčaní na mokrých aj suchých povrchoch, spolu s presnými ovládacie vlastnosťami, ktoré zdôrazňujú jej športovú povahu. Avšak neunikla kritike; boli zaznamenané dlhšie brzdové vzdialenosti na mokrých povrchoch a zistilo sa, že je citlivá na teplotné zmeny. Okrem toho, vyššý valivý odpor a hlučnejší hluk počas jazdy boli bodmi obáv, spolu s pomerne hrubou jazdou. Napriek týmto nedostatkom sa pneumatika vynikla v niekoľkých kľúčových disciplínach, vynikajúca v akvaplaningu - kríž, suchom jazdení, suchom menení pruhu, suchom odozve na riadenie, mokrom ovládaní, objektívnom mokrom ovládaní a mokrom vedení, čo dokazuje jej silný výkon v širokej škále podmienok.
Názov
Bridgestone Potenza Sport
Ukázať detaily testu
Autobild
Autobild Test letných pneumatík 2022 245/40 R19
Dobré
Umiestnenie #6 z 10
Zabezpečenie šiesteho miesta medzi desiatimi súťažiacimi, Bridgestone Potenza Sport predviedol solídnu výkon označenú ako "Dobré" konečné hodnotenie. Pneumatika preukázala impozantný športový šmrnc s vynikajúcimi bezpečnostnými rezervami pri situáciách akvaplaningu a dynamickými vlastnosťami riadenia spolu s priamou odozvou riadenia. Zatiaľ čo excelovala v mokrom zákrutovom kŕčení, vynikajúca ako najlepšia v tejto disciplíne, jej výkon bol trochu zredukovaný predĺženými brzdovými vzdialenosťami na mokrých povrchoch. Táto kombinácia síl a slabostí zdôraznila schopnosť pneumatiky zvládať náročné podmienky a oblasti pre potenciálne zlepšenie.
Názov Za mokraNa suchu
Najlepšie hodnoty v testoch2+1-
Bridgestone Potenza Sport22+
Ukázať detaily testu
Zdroj: www.autobild.de
Tyre Reviews
Tyre Reviews Test letných pneumatík 2022 255/35 R19
Odporúčané
Zdroj: www.tyrereviews.com
Autobild
Autobild Test letných pneumatík 2022 225/45 R18
Dobré
Umiestnenie #5 z 11
Bridgestone Potenza Sport sa umiestnila na 5. mieste zo 11 súťažiacich, získala konečné hodnotenie "Dobré." Tento prémiový letný pneumatika ohromil svojimi presvedčivými jazdnými vlastnosťami na mokrých povrchoch, vrátane športového, dynamického mokrého ovládania, priamej odozvy riadenia a stabilného suchého ovládania. Tiež excelovala v krátkych brzdových vzdialenostiach na mokrých aj suchých cestách, a poskytla dobrý komfort jazdy. Avšak bolo poznamenané jej vyššie valivé odpor a zvýšený hluk. Vynikajúca v konkrétnych disciplínach, viedla v suchom brzdení, mokrom brzdení, zákrutovom jazdení v mokrom a mokrom ovládaní, čím sa stala silným hráčom v kľúčových bezpečnostných a výkonnostných aspektoch.
Názov Za mokraNa suchu
Najlepšie hodnoty v testoch2+1-
Bridgestone Potenza Sport1-2
Ukázať detaily testu
Zdroj: reifenpresse.de
Sportauto
Názov Celkový počet bodovZa mokraNa suchuVplyv na životné prostredie
Najlepšie hodnoty v testoch9,37,27,26,3
Bridgestone Potenza Sport8,29,08,06,3
Ukázať detaily testu
Zdroj: reifenpresse.de
Tyre Reviews
Tyre Reviews Test letných pneumatík 2021 225/40 R18
Veľmi odporúčané
Umiestnenie #4 z 11
Názov
Bridgestone Potenza Sport
Zdroj: www.tyrereviews.com
Autobild
Názov Celkový počet bodovZa mokraNa suchuVplyv na životné prostredie
Najlepšie hodnoty v testoch9,15,75,76,3
Bridgestone Potenza Sport98,99,66,3
Ukázať detaily testu
Zdroj: www.autobild.de
Autobild
Názov Za mokraNa suchu
Najlepšie hodnoty v testoch11-
Bridgestone Potenza Sport1 1-
Ukázať detaily testu
Zdroj: www.autobild.de

Distribúcia hodnotení testov

100% (10x)90% (1x)85% (6x)
VynikajúceVeľmi odporúčanéUkážkovéVýherca testovVeľmi dobréDobré +OdporúčanéDobré
1x2x2x1x4x1x2x4x

Hodnotenia x Veľkosť kolesa

R17R18R19R20
100% (1x)95% (6x)91.3% (8x)100% (2x)

Hodnotenia x šírka

225/xx Rxx235/xx Rxx245/xx Rxx255/xx Rxx265/xx Rxx
95.7% (7x)93.8% (4x)85% (1x)95% (3x)92.5% (2x)

často kladené otázky

  1. Kde sa vyrába Bridgestone Potenza Sport?

    Bridgestone Potenza Sport sa vyrába v Poľsko/Maďarsko.

  2. Je táto pneumatika vhodná pre SUV?

    Áno, táto pneumatika sa vyrába aj v SUV veľkostiach.

Iné Bridgestone modely