Test zimných pneumatík 2015

Aktualizované 9. 10. 2015, Jiri Chomat

Úvod

Test pneumatík 2015 Tu nájdete testy pneumatík pre sezónu 2015. Tiež stojí za videnie našej súhrn najlepších zimných pneumatík cez rozmery na stránke Zimné pneumatiky, budete pravidelne aktualizuje každý nový test.

Dostupné testy pneumatík na zimu 2015:

Odporúčame pre sezónu 2015/2016

Čo odporúčame tohtoročnej sezóny sa dozviete na našej veľký zoznam zimné pneumatiky.

Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré túto zimu určite nemôžete ísť zle. Prvý z nich je prémiové zimné pneumatiky od nemeckého výrobcu Continental, a to ContiWinterContact TS850. Je to pneumatika, ktorá prevláda vo väčšine testov už niekoľko rokov za sebou a nie je tomu inak tento rok--vyhrala test ADAC, Autobild, Autozeitung i GTÜ. Je k dispozícii v rozmeroch R14 až do R17, pre malé a stredne veľké automobily. Jeho výhody sú veľmi vyvážené univerzálne vlastnosti, ktoré sú užitočné pre variabilné-Česká zimná. Aj nad-priemerná životnosť batérie v porovnaní s konkurenciou. Pri vyhodnocovaní ovládače sú tiež robí veľmi dobre – 92% vodičov je spokojný s pneumatikou. Z rovnakej kategórie pneumatiky tiež nemôžete ísť zlého GoodYear UltraGrip 9 nebo Dunlop Winter Sport 5. Obaja si skvele sú hodnotené v našich testoch a majú vyváženú kombináciu reči, podobne ako len uvedené Continentaly.

Druhý tip je pneumatika našej ekonomiky Michelin Alpin A4. To je prémia zimné pneumatiky úspory, ktorých ekonomika však, neovplyvňuje jazdné vlastnosti. Má vysoký kilometrový výkon RAID, podľa merania trvať asi 35% viac ako priemerné zimné pneumatiky a pneumatík testy potvrdiť to. Z hľadiska ekonomiky má v našich testoch. Bolo odporučené v našich testoch ADAC, Autobild, Auto Club ČR a ďalších. Je skvelá, na snehu, má nízky valivý odpor a potvrdzuje kvality aj na suchých a mokrých cestách. Vyrába sa a jeho nástupca, Alpin 5Avšak, USA ešte presvedčiť v testoch príliš.

Tretí odporúčanie je tohtoročná novinka Nokian WR D4, nástupca veľmi populárnej Nokian WR D3. To je obľúbená u vodičov, najmä vďaka jeho pomer cena/výkon, ktorý je typický pre Nokian. Nové odporučil už v niekoľkých tohtoročné testy z organizácií ako GTÜ, Autozeitung a Automotorsport. To je výnimočné nové aj v hodnotení štítok EÚ – v mnohých rozmerov je v zajatí mokré a zimné pneumatiky, ktoré nie je zvykom. Tiež širokú škálu veľkostí, od R14 R20. Je vhodný pre tých, ktorí hľadajú pre pneumatiku s skvelé funkcie za dostupnú cenu.

Ak máte 4WD alebo SUV,bude vás zaujímať tieto pneumatiky. Je to model Nokian WR SUV 3kto vyhral v testoch pneumatík Offroad a časopis Autobild 2014. Pre osobné automobily, 4 x 4, jeden môže predpokladať, že sneh bude spĺňať častejšie ako bežné osobné automobily a fínskeho výrobcu vybavený pazúry v behúňa, ktorá má veľké pneumatiky trakciu na snehu a ľade. V Nokianu, však vedieť, že perfektné zimné pneumatiky pre európske zimné však robí hlavne všestrannosť – teda WR SUV 3 stratil ešte v jarných mesiacoch vďaka presvedčivé a predvídateľné jízdně vo vlhkom prostredí, dokonca v jeho suché. Vyrába sa vo veľkostiach pre SUV od R14 na R22.

Všetky ovládače sú náročné na najlepšie vlastnosti zimných pneumatík, ale chcú bezpečné pneumatiky za rozumnú cenu. Taký je napríklad Sava Eskimo S3+, ktoré bolo odporučené ako ADACem a Nabiehanie nákladov. Jeho výhodou je jazdu po snehu, pretože to je tiež spoločná voľba vodičov v horských oblastiach.Má tiež nízky vplyv na spotrebu paliva. Je to skôr v menších rozmerov R13 až do R15. Alternatívou s podobnými vlastnosťami je nemecká Fulda Kristall Montero 3. Cenovo je potom aj český vodič populárnej Barum Polaris 3, široký výber rozmerov Savě na R18. Vtestov je na tom dobre, aj tento rok, získal tretie miesto v testu Autobild a pravidelne odporúča všetkým testujícími organizáciám. V porovnaní s Savě Má pomerne vyvážené jazdné vlastnosti vo všetkých kategóriách, bezpečné hodnoty.

Na záver máme pre vás niekoľko odporúčaní, ako postupovať pri výbere zimné pneumatiky, a predchádzať problémom. Vždy sa uistite, že správnu veľkosť pneumatík, vrátane rýchlosti a hmotnosť index. Správnu veľkosť nájdete vo veľkom TP vášho vozidla. Pre zimné pneumatiky je možné použiť nižšiu rýchlosť index-jeden musí, však, byť zaznamenané lodný počítač alebo inak viditeľne. Vždy vybrať zimné pneumatiky v závislosti na tom, ako a kde auto používate. Pre mestský prevádzku, ktoré kladú dôraz na správanie mokré a suché, v horských oblastiach, naproti tomu zase vlastnosti na snehu a ľade. Problém výber testov môže byť, že nie je vo vašej veľkosti, žiadny test k dispozícii.A môžete si vybrať podľa podobný rozmer, najdôležitejšia vlastnosť je šírka pneumatiky. Určitý medzník označenia EÚ môže byť – hoci nie zimné vlastnosti, ale je vždy predmetom osobitných rozmer.Recenzie pre ovládače zohledňujte skôr subsidiárne, vodič vždy môžete porovnať len staré ukameňovaný pneumatiky nové plné vzorku, kde bude nová vždy nevyhnutne lepšie. To tiež môže byť zlé vlastnosti sa skôr ako zlý stav vozidla pneumatiky.

Ak vám pri výbere zimných pneumatík ušetriť prácu, skúste naše Konfigurátor test-pneu.skHodnotenie pneumatík v dimenzii a napovedá, testy, Recenzie a EÚ štítky najvhodnejšie. Veľa šťastia pri výbere pneumatík a veľa kilometrov zima praje server test-pneu.sk.

Najnovšie letné pneumatiky testy


-->
TOPlist